![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12321020
*
nr 1232 1020
Ehrnfried Wahlqvist
(1815-1895), Sverige
Oljemålning, Kastellholmen. Signerad, daterad 1890. Olja på duk, 20x28 cm
Ehrnfried Wahlqvist, svensk bildkonstnär född 1815, död 1895.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 januari 2019
kl 19:40:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/1 19:08:44
1
Vinnande bud
28/1 19:29:46
1
justering av budtak
- Klassiska
28 jan
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
Ehrnfried Wahlqvist
Ehrnfried Wahlqvist, svensk bildkonstnär född 1815, död 1895.
Läs mer om Ehrnfried Wahlqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ehrnfried wahlqvist ernfried wahlqvist kastellholmen olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:19
*
Ehrnfried Wahlqvist
Ehrnfried Wahlqvist, svensk bildkonstnär född 1815, död 1895.
Läs mer om Klassiska
Läs mer om Ehrnfried Wahlqvist
nr 1232 1020
Ehrnfried Wahlqvist
(1815-1895), Sverige
Oljemålning, Kastellholmen. Signerad, daterad 1890. Olja på duk, 20x28 cm
Ehrnfried Wahlqvist, svensk bildkonstnär född 1815, död 1895.
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 januari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/1 19:08:44 | 1 | Vinnande bud |
28/1 19:29:46 | 1 | justering av budtak |
- Klassiska
28 jan
Klassiska
PÃ¥ vÃ¥r klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byrÃ¥ar och bokskÃ¥p, svenskt och utländskt äldre och modernt mÃ¥leri, silver, 1900-talsdesign av A ...Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
Ehrnfried Wahlqvist
Ehrnfried Wahlqvist, svensk bildkonstnär född 1815, död 1895.Läs mer om Ehrnfried Wahlqvist
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ehrnfried wahlqvist ernfried wahlqvist kastellholmen olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:19