KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12321020

nr 1232 1020

Ehrnfried Wahlqvist

(1815-1895), Sverige

Oljemålning, Kastellholmen. Signerad, daterad 1890. Olja på duk, 20x28 cm

Ehrnfried Wahlqvist, svensk bildkonstnär född 1815, död 1895.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.600 kr

måndag 28 januari 2019
kl 19:40:58

28/1 19:08:44 1      Vinnande bud
28/1 19:29:46 1      justering av budtak

  • Klassiska
  • 28 jan

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Ehrnfried Wahlqvist

Läs mer om Ehrnfried Wahlqvist